Josef Vrabec


Kovovýroba Cheb


Dělnická 34

Cheb

350 02


tel.: 775 021 619

 
posílám pomocí Toptrans

Touha jménem multipressČasto dostávám nejrůznější dotazy kterak vyrobit multipress a přitom ušetřit co nejvíce peněz.
Ačkoliv nějaké návody opravdu neposkytuji a doufám že všichni chápete proč, přesto bych tu chtěl k tomuto tématu něco napsat abych jednou pro vždy měl sepsáno to nejpodstatnější.

Multipress je docela fajn věc a sám ho občas s oblibou využívám, ale k mému v současné době nabízenému multipressu vedla docela dlouhá cesta a nemálo peněz.
Udělat levný multipress je prostě, a odpusťte mi to slovo, nahovno multipress.

Každá sranda prostě něco stojí a zrovna na tomto přistroji se toho ošidit moc nedá, nebo dá, ale je tu přímá úměra výsledku.
Jak jsem psal o cestě, já sám jsem do mé posilovny za ty roky udělal, a nebo upravil, dohromady tak 5 multipressů než jsem dosáhl uspokojivého výsledku.
Je jasné že mě to stálo rozhodně vícero peněz než ten hotový který mám v nabídce, o času ani nemluvně.
Pokud bude ta nejdůležitější a také ta nejpracnější část, tedy držáky osy spolu s osou nepřesné, bude se to sekat při sebemenším zabrání na jedné nebo druhé straně.
Rovněž neni moc vhodné udělat chatrnou konstrukci a celkově používat pokud možno to nejlevnější.
V současné době nabízím jen multipress s kalenýma tyčema. Jen pro představu těch kteří rádi ušetří, běžně se prodává tato tyč 1m za cca 1100-1200kč!
Já mám naštěstí o něco lepší cenu ale i tak to není zadarmo.

Přesto pokud bych měl uvést můj nejpoužitelnější a také nejlevnější výrobek, bude to úplně ten první multipress který jsem kdy udělal a to už někdy v mých 17ti letech.
Přikládám fotografii jak tehdy vypadal. Samozřejmě dal by se udělat lépe, ale tehdy mi také šlo o to co nejlevněji. Naštěstí tento fungoval, ale má jednu velkou chybu.
Kdo si nedá pozor, bude ušpiněn!
Celá konstrukce byla přidělaná podlaha - strop což je vcelku jedno, ale rozhodně to podává nejlepší pevnost a nejnižší cenu.
Stroj žádná ložiska neměl, prostě se pohybovala trubka po trubce kde samozřejmě byla vazelína, nejlépe asi grafitová. Proto také ta možnost ušpinění.
Osa byla nahoře spojena dalšíma trubkama aby se celý rám nemohl kroutit.
Toto je opravdu nejjednodušší a nejlevnější možnost jak se s tím vypořádat.
Dost možná to bude za pár let chtít vyměnit, nebo je možnost udělat silonové kluzné ložiska, ale dostatečně dlouhé, ale cena za kterou se dá něco takého vyrobit by se měla vejít řekněme do 2000kč, samozřejmě dle masivnosti konstrukce.

Doufám že jsem tímto článkem trošku pomohl těm kteří si o to občas napíšou.